Plakaty stały się modną ozdobą wielu pomieszczeń. Są tanie i łatwodostępne. Można je kupić w wielu sklepach, a jeśli nie ma w nich żadnego idealnego obrazu, to można na niego złożyć specjalne zamówienie. Plakaty mogą być personalizowane i edytowane zgodnie z życzeniem klienta. To ogromne możliwości. Pojawia się tylko jedno pytanie – jak oprawić plakat, gdy już go wybierzemy?
Plakaty propagandowe w antyramie
Plakaty PRL z Galerii Plakatu doskonale będą prezentowały się w antyramach. To specjalny typ ram, który nie zakrywa ani centymetra z plakatu. Składa się on wyłącznie ze szkła połączonego klipsami z tyłem ramki. Dzięki temu nic nie odwraca uwagi od plakatu propagandowego w jego wnętrzu. Odbiorca może skupić się wyłącznie na nim i nie jest w żaden sposób rozpraszany. To rozwiązanie umożliwia dopasowanie plakatu do stylu pomieszczenia bez martwienia się o kolor i odcień ramy.
Plakaty w ramach
Plakaty najlepiej prezentują się w prostych ramach. Bez ozdób i udziwnień. Najlepsze są klasyczne kolory – naturalne drewno, biel lub czerń. Takie kolory pasują też do plakatów PRL, widoków przyrody, zrzutów z gier komputerowych i autorskich obrazków. Są one uniwersalne i łatwo dopasują się do aranżacji wnętrza. Trzeba jednak bardzo uważać, by rama dobrze zgrała się z kolorami użytymi na plakacie. Jeśli jest on wykonany w odcieniach bieli, to powinien on być umieszczony w białej ramie. Jeśli jest ciemny, to powinien być w czarnej ramie. Chodzi o to, by rama nie przyciągała spojrzeń bardziej niż jej zawartość.