Przeszukaj sklep

Czy warto kupować rękodzieło?

Czy warto kupować rękodzieło?

Wiele z was ma często wątpliwości, czy warto inwestować w produkty ręcznie wykonywane, czy warto kupować rękodzieło. To zależy. Rękodzieło nadal pozostaje dużą niszą, ponieważ wciąż jest mnóstwo osób, które zwyczajnie wstydzą się sprzedawać swoje dzieła, jednocześnie można zauważyć wzrost rękodzieła na rynku w porównaniu do poprzednich lat.

Rękodzieło jest wyjątkowe i przez jego niską popularność wiele osób nie wie, że to, co jest wytwarzane ręcznie wymaga ogromnego nakładu pracy i poświęcenia czasu. Rękodzieło jest unikalne i zdecydowanie należy traktować je jako sztukę.

Najprostszym przykładem jest odniesienie się do fotografii ślubnej. Fotografów można podzielić na dwa rodzaje: tych, co po prostu robią zdjęcia oraz na artystów. Fotografia zmierza w ciekawym kierunku, gdzie zdjęcia ślubne już nie są robione jak przez wujka z rodziny, a są artystyczne, niosą za sobą jakąś treść i mają odzwierciedlać piękno wydarzenia, jak też pokazywać prawdziwe uczucia zakochanych w sobie osób.

Wielu fotografów – artystów posiada swoją własną wizję i stara się ją odzwierciedlić na zdjęciach, dlatego też każdy fotograf daje się rozróżnić po samym zdjęciu – te zdjęcia są wyjątkowe i charakterystyczne dla danego fotografa.

Podobnie jest z rękodziełem. Osoby zajmujące się rękodzielnictwem stawiają przede wszystkim na jakość i unikalność, nie na ilość. Przez to koszta samego pozyskiwania środków do produkcji, jak też sama produkcja podwyższa koszty.

Czy rękodzieło warte jest swojej ceny? Jeżeli wykonywane jest porządnie – tak. Należy zawsze uważać, czy nie zapłacimy za bubel, który po miesiącu będzie nadawał się do wyrzucenia. Takiej gwarancji jednak nigdy nie uzyskamy.

Można powiedzieć, że za niższą cenę można kupić fajne, ładne rzeczy w normalnym sklepie, więc po co wydawać pieniądze na tak drogie rękodzieło? Czy warto kupować rękodzieło?

Rękodzieło jest unikalne i wyjątkowe. Tworzą je pasjonaci, dla których wbrew pozorom ważniejsze jest wytwarzanie czegoś dla przyjemności, niż dla zysku. Bardzo często można kupić coś niepowtarzalnego i pomysłowego, czego nigdzie indziej się nie dostanie. Można również poprosić ich o stworzenie czegoś spersonalizowanego, na podstawie własnych pomysłów lub potrzeb. Rękodzielnik potrafi dostosować swój produkt na życzenie zamawiającego, może wytworzyć dedykowany produkt specjalnie dla klienta.

Pamiętaj też, że kupując rękodzieło wspierasz bardzo często rozwój małych działalności, które są nasze, polskie.

 

Zdjęcie: kaboompics.com

UWAGA! Sprzedaż w sklepie internetowym wstrzymana. Zamknij