Przeszukaj sklep

X-MAS KRAM 2016! Targi rękodzieła w Toruniu – fotorelacja

X-MAS KRAM 2016! Targi rękodzieła w Toruniu – fotorelacja

W ostatnią sobotę mieliśmy przyjemność spędzić cudowny czas na świątecznych targach rękodzieła w Toruniu. Co prawda do świąt jeszcze dużo czasu, ale tak, jak wspominałam we wpisie o sposobach na udane święta – warto zaopatrzyć się w prezenty już wcześniej.

X-MAS KRAM targi rękodzieła Handmejd

Notesy filcowe cieszyły się największym zainteresowaniem…

Świąteczne targi to było niesamowite przeżycie. Odbywały się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Przede wszystkim była wspaniała atmosfera. Nie wiem, czy to efekt świątecznego klimatu, czy po prostu w Toruniu zbierają się tak pozytywni ludzie, ale dla samej tej atmosfery było warto. Wystawcy byli dla siebie życzliwi, pomocni i co więcej – chętnie poznawali innych, odwiedzali się wzajemnie i rozmawiali. Przewinęło się prawie 1,5 tysiąca ludzi! Do tego przyjechali sami wartościowi wystawcy, z niesamowicie kreatywnymi produktami, przepięknie zdobiąc całe pomieszczenie szafami pełnymi świątecznych niespodzianek.

X-MAS KRAM targi rękodzieła Handmejd

Nic dziwnego, skoro są tak przyjemne w dotyku! Nikt takich nie robi 🙂

 

Spędziłam te 8 godzin w świetnym towarzystwie doświadczonej artystki Kamili Szelągowicz – KamiKaa, dla której takie targi to nie była nowość. Wiele się od niej nauczyłam i dowiedziałam i przede wszystkim – podmuchała mi troszkę w skrzydełka, dodała otuchy i wsparła. Miałam okazję poznać też kilka pozytywnych dziewczyn, które robiły wyjątkową biżuterię, po pierwsze Pracownia Artystyczna NOBU, w której tworzą ręcznie biżuterię zatapiając w żywicy naturę – dmuchawce, kwiaty, kamienie, pióra, wszystko! Po drugie GRADA, gdzie dziewczyny tworzą skórzaną biżuterię nawiązującą do sztuki XX wieku.

X-MAS KRAM targi rękodzieła Handmejd

Cały stół był załadowany po brzegi

Bardzo i chyba najbardziej ze wszystkich wyróżniały się dziewczyny z Kwiatostanów, które przyciągały do siebie tłumy. Nic dziwnego, skoro na tle biżuterii i maskotek żywe rośliny, przepięknie przygotowane, w ogromnych szklanych słojach przykuwały uwagę i robi wrażenie. Kolejne kreatywne pomysły prezentowała Pracownia Artystyczna Tynka zmieniająca stare, szklane butelki w miseczki, talerzyki i półmiski, Goshko – z ręcznie barwionymi ubraniami i Mushe – z biżuterią w moim stylu, która skradła całkowicie moje serce. Prawie bym zapomniała – hit targów, zaraz za roślinami były torby wykonane… z papieru! Ale nie zwykłe papierowe torby – to torebki do codziennego użytku, nie niszczące się, nie zużywające, które mogą moknąć i nic się z nimi nie dzieje od Nomad bags.

X-MAS KRAM targi rękodzieła Handmejd

Minimalistycznych plannerów też kilka zeszło 🙂

Oczywiście jestem wdzięczna wszystkim którzy pomagali, zagadywali, przychodzili i zachwycali się. Jestem wdzięczna wszystkim tym, którzy docenili notesy i pracę, którą wkładam w ich wytworzenie. Jasne, fajnie projektować notes, odsyłać do druku i potem sprzedawać, ale jednak czuć wartość i serce wkładane w każdy notes, jeżeli jest w stu procentach ręcznie wykonywany.

Na koniec chciałam dodać, że organizatorzy X-MAS KRAMu są wspaniali i życzliwi i troszczą się o wystawców, więc warto wpaść w przyszłym roku chociażby dla nich. Zobaczcie z resztą sami jak było:

 

Chodzicie na świąteczne targi rękodzieła? Kupujecie u polskich twórców?

Dajcie znać w komentarzach 🙂

  • Cudnie było! A ja wreszcie mam swój wymarzony, wymiziany notesik w kropki <3 Dzięki!

UWAGA! Sprzedaż w sklepie internetowym wstrzymana. Zamknij