Handmejd – rękodzieło dla każdego

Porady rękodzielnicze dla hobbystów

Paryż Wieża Eiffla Tour Eiffel Paris France - fototapeta
Wystrój wnętrz

Jak szybko odmienić wystrój mieszkania?

Przychodzi czas, kiedy chcemy nieco odświeżyć wystrój naszego domu czy mieszkania. Jadnak czy da się to zrobić bez rujnowania naszego domowego budżetu? Oczywiście, że tak. Wystarczy zastosować tych kilka sztuczek.

Nowe meble za przysłowiowe grosze!

Gdy chcemy przeprowadzić remont najczęściej marzy się nam wymiana starych sprzętów. Niestety nie zawsze jest to możliwe… Na szczęście możemy odnowić stary stół czy kanapę za stosunkowo niewielkie pieniądze. Meble drewniane możemy bez problemu pomalować czy polakierować.W sklepach znajdziemy mnóstwo produktów do wyboru. Sprzedawca na pewno pomoże nam wybrać taki, który idealnie spełni nasze oczekiwania. Meble takie jak fotele czy kanapy możemy oddać do tapicera bądź zakupić odpowiednio dobrane pokrowce.

Plakaty na ścianę odmienią każde wnętrze…

Warto też zadbać o dobór odpowiednich dodatków. Nowe zasłony czy dywanik mogą całkowicie odmienić wygląd naszego salonu. Możemy też samodzielnie odmalować ściany. Nowoczesne farby mają świetne krycie, na dodatek są dostępne w szerokiej gamie kolorów i odcieni. Dlatego każdy bez większego problemu znajdzie coś dla siebie. Można też postawić na fototapetę. Te nowoczesne nie mają nic wspólnego z kiczowatymi i niezbyt wyraźnymi zdjęciami jeleni na rykowisku…

Jeżeli fototapeta to dla nas odrobinę za wiele, możemy zdecydować się na ciekawe plakaty na ścianę. One również dostępne są w wielu rozmiarach i wzorach. Najbardziej wymagające osoby mogą zdecydować się na modne plakaty ścienne stworzone z ich własnych zdjęć. Wtedy będą miały całkowitą pewność, że są naprawdę unikatowe.