Handmejd – rękodzieło dla każdego

Porady rękodzielnicze dla hobbystów

Dekoracje na ścianę

Obrazy czarno białe – dekoracje, które przyciągają wzrok i niepokoją

Natura w swojej różnorodności barw zachwyca nas całokształtem, ale to często dopiero na monochromatycznej fotografii widzimy niezwykłość poszczególnych drobnych elementów. Pewnie dlatego tak popularne są obrazy czarno białe, które poświęcone są tematyce roślinnej. Dmuchawce, liście, mchy, trawy z kroplami rosy – dopiero wtedy widać ich piękno.

Przyroda w obrazach czarno białych

Są to zarówno niezwykłe krajobrazy w postaci alei obsadzonych drzewami, wysokich górskich szczytów, samotnych drzew na wzgórzach, promieni słonecznych w koronach drzew, łąk i pól spowitych mgłami, niezwykłych starorzeczy czy nadmorskich zachodów słońca, a także kwiaty, drobne żyłki na prześwietlonych światłem liściach, wydmuchane nasiona z dmuchawca, pyłki z tataraku unoszące się nad jeziorem oraz motywy zwierzęce jak koty, ptaki, psy, żaby czy inne zwierzęta, które zachwyciły autora i postanowił je uwiecznić w postaci czarno białego obrazu.

Futurystyczne obrazy czarno białe

Nie mniejszą popularnością cieszą się obrazy czarno białe,
których motywem są nowoczesne budowle, maszyny i niezwykłe konstrukcje, które poprzez swój monochromatyczny charakter przyciągają wzrok i niepokoją. Czasem są to ulice miast, zniszczone budynki lub wysokie wieże drapaczów chmur, kościołów i innych obiektów, które wyglądają zupełnie inaczej niż w rzeczywistości.
Na obrazach czarno białych mogą również znaleźć się słowa, które mają wyjątkowe znaczenie dla właściciela. Wybrane sentencje i cytaty to czasem motta życiowe, które codziennie przypominają, co jest w życiu najważniejsze.