Handmejd – rękodzieło dla każdego

Porady rękodzielnicze dla hobbystów

Psychologia kontrastu czerni i bieli - czarno białe plakaty
Dekoracje na ścianę

Psychologia kontrastu czerni i bieli – czarno białe plakaty

Yin i Yang to dwa pociągające przeciwieństwa, które wspaniale odzwierciedlają się w aranżacji wnętrz. Czarno białe grafiki na ścianę mogą stworzyć wyjątkową atmosferę w każdym pomieszczeniu. Jest to jedna z najbardziej komfortowych i estetycznych opcji dekoracji.

Psychologia kontrastu czerni i bieli

Osobliwością czarno białych obrazów jest to, że osobno te dwa kolory wywołują diametralnie różne emocje. Czerń i biel tworzą razem doskonały tandem, który przekształca wnętrze w okładkę błyszczącego magazynu. Podobnie jak w innych dziedzinach naszego życia, czerń i biel uważana jest za ponadczasową klasykę. Te kolory są zawsze w modzie i stanowią ponadczasową „bazę”.

W filozofii Yin oznacza początek, a Yang koniec. Razem tworzą poczucie solidności i stabilności, nieskończonego istnienia. Noc na przemian z dniem, a dzień z nocą. Tak więc czarno-białe wnętrze, filozoficznie rzecz ujmując, można uznać za ilustrację niekończącego się życia.

czarno białe plakaty

Jeśli martwisz się o czarność, to jest to tylko stereotyp narzucony przez minione pokolenia. Psychologowie twierdzą, że dzieci nie widzą negatywu w czarnej farbie — często wykorzystują ją w swoich rysunkach. Faktem jest, że jeszcze im nie „powiedziano”, że czarny jest często używany w negatywnym kontekście.

Czarno białe plakaty

Plakat jest równie udaną alternatywą dla fotografii. Może to być kreatywny plakat z kadrem z ulubionego filmu, afisz, plakat reklamowy, album muzyczny. Czarno białe plakaty wyglądają elegancko i pasują nawet do najbardziej wyrafinowanego wnętrza. Plakat powinien być oprawiony w stylową i zwięzłą ramę, dzięki czemu będzie wyglądał efektownie.